חמישה דברים שלא ידעתם על משכנתא

המילה משכנתא מתחברת לרוב להקשרים שלילים: שעבודים, נטל כלכלי כבד, בירוקרטיה, ניירת אינסופית ועוד. אך יש גם הקשרים חיוביים.

מסתבר שיש גם כמה מילים טובות לומר על מוצר פיננסי נפוץ וחשוב זה:

  1. הלוואת המשכנתא היא ההלוואה הזולה ביותר הקיימת בשוק האשראי: ברוב המקרים, חיפוש אחר הלוואות או אשראי בבנקים המסחריים יגלה כי דווקא המשכנתא נושאת את שיעור הריבית הנמוך ביותר מבין הלוואות אחרות כמו הלוואות לרכב, הלוואות לכיסוי יתרות חובה, אשראי עסקי וכו'.

  2. ההלוואות הן בעלות תקופת הפירעון הארוכה ביותר- עד 25 או 30 שנה, דבר המאפשר מתן הלוואה בסכומים גבוהים, בהחזרים חודשיים נמוכים יחסית.

  3. הלוואות המשכנתא מובטחות ע"י שעבוד הנכס הנרכש ואינן פוגעות באובליגו הבנקאי ובפעילות השוטפת בעו"ש. במילים אחרות- למרות ההלוואה הגדולה, לא נפגעת מסגרת האשראי של הלווים בבנק בו הם מנהלים את הפעילות היומיומית.

  4. ניתן להחזיר את ההלוואה גם לפני תום התקופה אליה התחייבתם בהסכם ההלוואה: בהרבה ממסלולי ההלוואה המשווקים כיום בבנקים ניתנת הזכות לפרוע את ההלוואה טרם זמנה. (מסלולי ריבית משתנה והלוואות צמודות פריים) גם בהלוואות בהן הריבית קבועה ניתן לבצע סילוק מוקדם של ההלוואה בכפוף לעמלת היוון שיתכן ותגבה, בהתאם לריבית ההלוואה והריבית הנהוגה בעת ביצוע הסילוק המוקדם.

  5. הלוואות המשכנתא ניתנות על פי רוב למימון רכישת דירה אך תתכנה גם הלוואות למטרות נוספות ומגוונות כמו: רכישת מגרש לבניה, בניה עצמית, שיפוצים, רכישת רכב ועוד. בכל מקרה תשמש הדירה כבטוחה בהלוואה זו. 

לראש העמוד

מוכנים להתחיל בתהליך הגשת הבקשה?

בתהליך קצר ונוח, מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם